O autorze
Młody fotograf, który próbuje zamienić swoją pasję w zawód. Obecnie należy do pokolenia emigrantów, pracuje i tworzy w Paryżu. Na chwilę obecną ma swoim koncie ponad osiemdziesiąt publikacji na stronie włoskiego wydania magazynu Vogue, WWD.com, Dapper Dan Magazine, Fantastic Man, The Happy Reader, czy BUTT Magazine. Ostatnio zrobił pierwszą serię dla Vogue Hommes. Sportretował między innymi Melę Koteluk, Diane Venet, Lucasa Ossendrijvera, top modelki Lindsey Wixson, Grace Mahary czy Esmeraldę Seay Reynolds.

Inspiracje Driesa Van Notena

http://www.lesartsdecoratifs.fr/
Do 31 sierpnia bieżącego roku w muzeum Les Arts Decoratifs trwa wystawa Dries Van Noten – Inspirations. Jeśli interesujesz się modą, designem, bądź masz cokolwiek wspólnego z tworzeniem i będziesz w tym czasie w Paryżu, zdecydowanie musisz odwiedzić tę wystawę.

Dries Van Noten to belgijski projektant, który od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się modą. W magazynach nie znajdzie się jego kampanii reklamowych, bo ich po prostu nie ma. Jednakże mimo jakiejkolwiek reklamy i rozgłosu Van Noten osiągnął wielki sukces komercyjny i stał się jednym z najbardziej uznanych projektantów z tak zwanej Antwerp Six – grupy absolwentów z Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii, która miała wpływ na kierunek, który obrała moda w latach osiemdziesiątych i sprawiła, że owa akademia stała się jednym z najważniejszych modowych ośrodków kształcenia na mapie Europy i świata.Na wystawie w muzeum Les Arts Decoratifs prezentowane są projekty pochodzące z różnych etapów twórczości Van Notena. Gdy ogląda się stroje, które są przesycone charakterystycznymi dla Belga printami, nie dziwi wybór muzeum, w którym prezentowana jest wystawa. Jednakże elementem, który wyróżnia ją na tle innych tego typu wystaw jest fakt, że każda ekspozycja pokazuje teksty kultury, które zainspirowały projektanta do stworzenia danej kolekcji. Mogą to być sukienka Christiana Diora, projekty haute couture Elsy Schiaparelli, teatr Piny Bausch, obrazy Francisa Bacona, magazyny modowe, czy filmy Stanley’a Kubricka.Inspirations to podróż w kreatywny świat belgijskiego projektanta. Niespotykane miejsce, gdzie wygrywa tak rzadko spotykana w świecie mody pokora. Dries Van Noten składa wielki hołd twórcom, którzy mieli wpływ na jego damskie i męskie kolekcje. Podczas oglądania wystawy nigdy nie wiadomo co zobaczymy w kolejnym pomieszczeniu. Czasem, inspiracje mogą być odległe na tyle, iż trudno znaleźć jakiekolwiek powiązanie z projektami Van Notena. Każdy element ekspozycji to swoisty kolaż, który może zawierać zarówno renesansowe dzieła, jaki i elementy popkultury.
Trwa ładowanie komentarzy...